2014/2015 FINALS MATCHES UPDATE

Congratulations to all DDCA Premiership teams for 2014/2015, as per schedule available from following links - SENIOR GRAND FINALS JUNIOR GRAND FINALS A Read more

Alan Wookey Medal

The Alan Wookey medal count held at the Dandenong Club on Wednesday the 11th of March, saw Steven Spoljaric from Cranbourne win his fourth Wookey Medal Read more

Senior Presentation Night - 2014/2015 Season

The 2014/2015 Senior Presentation Night will be held on Thursday 2nd April 2015 (Good Friday Eve) , commencing at 7.00pm . The event will again be held Read more

Junior Presentation Night - 2014/2015 Season

The 2014/2015 Junior Presentation Night will be held on Wednesday 1st April 2015 , commencing at 7.00pm . The venue will again be the Dandenong Cricket Read more

Events

Junior Presentation Night - 2014/2015 Season
The 2014/2015 Junior Presentation Night will be held on Wednesday 1st Apri...
Senior Presentation Night - 2014/2015 Season
The 2014/2015 Senior Presentation Night will be held on Thursday 2nd April...

Results

select
RND HOME TEAM   AWAY TEAM Venue
GF
Mordialloc
9/246(cc)
   def  
Heinz Southern Districts
61
Keysborough (Rowley Allen) Reserve 
SF
Cranbourne
152
   def by  
Heinz Southern Districts
216
Casey Fields Oval 2 
SF
Springvale South
136
   def by  
Mordialloc
9/172
Alex Nelson Reserve 
11
Lyndale
4/233(cc)
   def  
Dandenong West
134
Barry Powell Reserve 1 
11
Berwick
113
   def by  
Cranbourne
6/115
Arch Brown Reserve 
11
Mordialloc
1/91
   def  
Coomoora
89
Ben Kavanagh Reserve 
11
Heinz Southern Districts
8/154(cc)
   def  
Parkfield
9/151(cc)
Reedy Reserve 1 
11
Buckley Ridges
7/132(cc)
   def by  
Hallam Kalora Park
6/134
Park Oval 
11
Springvale South
5/172
   def  
North Dandenong
6/171(cc)
Alex Nelson Reserve 
10
Dandenong West
7/155(cc)
   def by  
Buckley Ridges
2/160
Greaves Reserve 1 
10
Hallam Kalora Park
79
   def by  
Mordialloc
168
Hallam Rec Reserve 
10
North Dandenong
200
   def by  
Heinz Southern Districts
5/227(cc)
Lois Twohig Reserve 1 
10
Parkfield
0/73
   def  
Lyndale
72
Parkfield Reserve 
7
Cranbourne
6/172(cc)
   def  
Buckley Ridges
9/130(cc)
Casey Fields Oval 2 
7
Berwick
85
   def by  
Hallam Kalora Park
2/89
Arch Brown Reserve 

HighLights

select
RankNameRunsGradeRound
1 Ruwantha P Kellepotha151Turf 14
2 Corey R Booth125Turf 19
3 Matthew Cox114Turf 19
4 Dale Tormey113Turf 111
5 Clayton McCartney109Turf 110
6 Alex Blake108Turf 19
7 Steven Spoljaric104Turf 15
8 Ben Maroney103Turf 16
9 Benjamin P Hillard101Turf 18
10 Simon J Fonceca99Turf 11
View all statistics

YouTube